O Zuzaně Ambrošové

zuzanaambrosova

Zuzana Ambrošová započala svá studia na konzervatoři v Košicích u doc. Ludmily Kojanové  již ve třinácti letech jako výjimečně talentované dítě.  Hudební fakultu AMU v Praze absolvovala v klavírní třídě  prof. Zdeňka Jílka, komorní hru u prof.Jana Panenky. Rok byla soukromou žačkou doc.Valentiny Kameníkové. Studium si doplnila i na mistrovských klavírních kurzech ve Výmaru v Německu.

Jako laureátka Smetanovské klavírní soutěže a mezinárodní soutěže Beethovenův Hradec hrála v šestnácti letech sólově se Státní filharmonií Košice, se kterou poté vystupovala ještě několikrát. S velkým úspěchem se představila jako sólistka také s Vídeňskými filharmoniky.

Na Konzervatoři v Košicích vyučovala deset let hru na klavír, současně koncertovala na Slovensku i v zahraničí a nahrávala  do košického rozhlasu a televize.

Od roku 1992 působila pět let na Pražské konzervatoři a externě spolupracovala s hudební fakultou AMU. Od druhé poloviny devadesátých let působí na Konzervatoři Jana Deyla a Gymnáziu Jana Nerudy, nyní Gymnáziu hl. města Prahy.

Je vyhledávanou komorní hráčkou, několikrát byla přizvána i ke klavírní spolupráci na mezinárodních soutěžích a kurzech (Pražské jaro, Talent roku a Ameropa). Vystoupila na mnoha koncertech a festivalech na Slovensku, v Německu, Maďarsku, Rakousku, Francii, Itálii, Holandsku, Lucembursku, Španělsku, Chorvatsku, Švýcarsku, Bulharsku a Norsku. Koncertovala  na významných pódiích v Milánském divadle Dal Verme, v Sala Silentium v Bologni, Řimské Sala Caselle, Ville Bardini ve Florencii, Palazzo Tobia v Janově, v  Maison Cantonale Bordeaux Bastide, v Oratoire de Louvre v Paříži,  Memorial  Hall ve Phoenixu, Kerry Hall v Seattlu a mnohých dalších. Na mnohá významná mezinárodní pódia i festivaly se opakovaně vrací. 

V letech 2016 a 2018 uskutečnila velmi úspěšná turné po USA, kde vystoupila ve státech New York, Arkansas, Arizona, Washington,  Kalifornie a Nevada  ve městech New York, Little Rock, Phoenix, Seattle, San Francisco, Los Angeles a Las Vegas. V březnu 2019 uskuteční na opětovné pozvání koncertní turné ve stejných městech.

Nahrává pro český a slovenský rozhlas i televizi. S houslistou Miroslavem Ambrošem  natočila CD Il Virtuoso  u vydavatelství Arco Diva.

Kontaktujte mě

Kontaktní informace

  • Telefon +420 603 870 333
  • E-mail: [javascript protected email address]

Zastupující agentura


Kontaktní formulář