O Zuzaně Ambrošové

zuzanaambrosova

Zuzana Ambrošová narozena 1960, započala svá studia na Košické konzervatoři již ve třinácti letech jako výjimečně talentované dítě. Jako laureátka Smetanovské klavírní soutěže v Hradci Králové (1974) a soutěže Beethovenův Hradec (1976), hrála sólově se Státní filharmonií Košice již v šestnácti letech.

V roce 1979 se zúčastnila mistrovských klavírních kurzů ve Weimaru v Německu. Po ukončení studií na Akademii múzických umění v Praze v klavírní třídě prof. Zdeňka Jílka v roce 1982 působila deset let na konzervatoři v Košicích.

V roce 1986 získala na mezinárodní soutěži dechových nástrojů na Slovensku zvláštní cenu za klavírní spolupráci s trombonistou Jiřím Novotným, pozdějším vítězem soutěže Pražského Jara. S velkým úspěchem vystupovala jako sólistka s košickou filharmonií a Vídeňskými filharmoniky, v recitálech a na koncertech, a to jak na Slovensku a v Čechách, tak také v Německu, Rakousku, Polsku, Maďarsku, Španělsku, Francii a Itálii.

Spolupracovala rovněž s rozhlasem a televizí. Od roku 1992 působí v Praze na konzervatořích, Gymnáziu Jana Nerudy (hudební sekce) a externě spolupracuje jako korepetitorka na dechovém oddělení hudební fakulty AMU.

Často bývá přizvána ke klavírní spolupráci zejména na soutěžích Pražské jaro a Talent roku. Nejvíce se však věnuje klavírní spolupráci se svým synem Miroslavem se kterým vystupuje na mnoha domácích a mezinárodních pódiích.

V roce 2006 natočila s Miroslavem Ambrošem jejich první společné CD u hudebního vydavatelství a agentury Arco Diva.

Kontaktujte mě

Kontaktní informace

  • Telefon +420 603 870 333
  • E-mail: [javascript protected email address]

Zastupující agentury


Kontaktní formulář