O mně

ja
ja
ja

Miroslav Ambroš se začal profesionálně věnovat hře na housle až v jedenácti letech nahudebním gymnáziu J.Nerudy v Praze u prof. Jiřího Hnyka. Současně navštěvoval konzultace na Vysoké škole C. M. von Weber v Drážďanech u profesora Ivana Ženatého, u kterého pak studoval tři roky na Pražské konzervatoři.

V roce 2006 se stal posluchačem na Hudební fakultě AMU v Praze u prof. Ivana Štrause u kterého v roce 2012 úspěšně dokončil magisterské studium.

V roce 2008/2009 studoval také na Hochschule für Musik und Theater Hannover u prof. Krzysztofa Wegrzyna. Od roku 2008 byl soukromým žákem Mistra Josefa Suka. Absolvoval mistrovské houslové kurzy v Ottawě v Kanadě u profesora Manhattan school of Music Pinchase Zukermana a člena Emerson kvartetu Eugena Druckera. Zúčastnil se také mistrovských kursů v Nizozemsku, v Německu, Rakousku, Itálii a Švýcarsku pod vedením A. Chumachenco, Z. Brona, R.Ricciho, G.Pauka, B.Sayeviche, S.Yaroseviche, S. Shippse, K.Wegrzyna, G.Kalinovského a P. Amoyala.
Miroslav Ambroš zvítězil v mnoha celostátních a mezinárodních soutěžích (Prague Junior Note,
soutěž Bohdana Warchala na Slovensku, Kociánova houslová soutěž, Soutěž konzervatoří České 
republiky.)

Je absolutním vítězem mezinárodní soutěže „Du Prix des Jeunes Talents Européens de 
Musique Classique“ v Marseille (Francie). Je Držitelem prestižního ocenění společnosti YAMAHA..

Také je absolutním vítězem Národní soutěže Concertino Praga pro komorní soubory. Miroslav Ambroš mnohokrát nahrával pro českou i slovenskou televizi i rozhlas a také pro marseillské, lucemburské rádio a BBC.

V osmnácti letech natočil své debutové CD s klavíristkou Zuzanou Ambrošovou u hudebního vydavatelství ArcoDiva. Společně s Josefem Sukem, Jiřím Bártou, Janem Simonem a Karlem Untermüllerem vystoupil na Mezinárodním hudebním festivalu Pražské Jaro 2008 a zároveň s těmito umělci natočil CD u společnosti Supraphon.
Pod taktovkou Jiřího Bělohlávka zahajoval Pražskou komorní filharmonií koncertní sezónu tohoto orchestru Čajkovského houslovým koncertem D dur.

Jako sólista také opakovaně spolupracoval se Symfonickým orchestrem českého rozhlasu, Českým národním symfonickým orchestrem, Filharmonií Brno, Severočeskou filharmonií Teplice, Filharmonií Bohuslava Martinů Zlín, Moravskou filharmonií Olomouc, Pražským komorním orchestrem, Českým komorním orchestrem, Štátnou filharmóniou Košice, Slovenským komorním orchestrem

a dirigenty P. Vronským, T.Koutníkem, O.Kukalem, J.Krčkem, J.Chalupeckým, M. Ivanovičem, R.Štúrem (Slovensko) a E.Jaffem (Izrael), E.Rogisterem (USA) a J. Swobodou (Polsko) a dalšími.

Uskutečnil mimořádně úspěšné turné s Czech virtuosi orchestra po jedenácti městech Španělska.

Koncertoval na významných pódiích v Dvořákově síni Rudolfina, Smetanově síni Obecního domu, Státní opeře, ve Španělském sále Pražského hradu, v Komorním sále Lucemburské filharmonie, Mendelssohnově sále v Hamburku, Milánském divadle Dal Verme, v Sala Silentium v Bologni, Řimské Sala Caselle, Ottawské Tabaret Hall, Art Center v Soulu, v Oratoire de Louvre v Paříži, Memorial Hall ve Phoenixu, Kerry Hall v Seattlu a mnohých dalších

Vystoupil opakovaně na mnoha koncertech a festivalech na Slovensku, v Německu, Rakousku, Francii, Itálii, Španělsku, Holandsku, Lucembursku, Švýcarsku, Chorvatsku, Bulharsku, Kanadě a v loni také v Rusku (Moskva), Jižní Koreji (Soul) a Norsku (Oslo). V letošním roce uskutečnil velmi úspěšné turné po USA, kde vystoupil ve městech Phoenix, Seattle, San Francisco, Los Angeles a Las Vegas.

Celkově účinkoval na více než 800 koncertech.
Hraje na vzácný nástroj italského mistra houslaře Camilla de Camilliho z roku 1734 zapůjčeného ze státní sbírky hudebních nástrojů Národního muzea.

Kontaktujte mě

Kontaktní informace

  • Telefon +420 603 870 333
  • E-mail: [javascript protected email address]

Zastupující agentury


Kontaktní formulář